Dla firmy i dla domu - małe używane vany za 20 000 zł [galeria]

Citroen Berlingo i Peugeot Partner to bliźniacze konstrukcje koncernu PSA. Francuzi byli pionierami na rynku małych vanów które nie wyglądały jak samochód segmentu B z doklejonym kwadratowym tyłem. / newspress.co.uk
Vany używane. Często właściciele małych, rodzinnych firm stoją przed problemem zakupu auta, które spełni rolę auta rodzinnego jednocześnie pozwalając na przewiezienie większych i cięższych ładunków. Właśnie dla takich przedsiębiorców zostały stworzone samochody takie jak Citroen Berlingo czy Volkswagen Caddy. Zobacz galerię!

1 Głównymi problemami zarówno Citroena Berlingo jak i Peugeota Partnera są usterki zawieszenia. Tylne zawieszenie oferujące pasażerom komfortowe warunki podróżowania potrafi zepsuć się po niespełna 100 tys. km. Winowajcą tego są drążki skrętne których cena to około 1200 zł. Przednie zawieszenie także nie należy do najtrwalszych lecz wymiana zużytych podzespołów nie będzie aż tak kosztowna.

newspress.co.uk

2 Rynek wtórny jest bogaty w auta koncernu PSA. Bez większego trudu można znaleźć auto z oszczędnym silnikiem 1.6 HDi którego przebieg nie powinien przekraczać 160 000 km.

newspress.co.uk

3 Peugeot Partner od początku produkcji był chętnie kupowanym samochodem dzięki czemu osoby szukające używanego samochodu mają w czym wybierać.

newspress.co.uk

4 Peugeota Partnera podobnie jak Berlingo znajdziemy z silnikiem 1.6 HDi o mocy 90 KM i przebiegu nie przekraczającym 160 000 km. Auto będzie dość świeże bo z 2007 roku.

newspress.co.uk

5 Francuskie bliźnięta dysponują przeciętną jak na tę klasę przestrzenią bagażową. Jest to jedyne 624 litry przy rozłożonych siedzenia.

newspress.co.uk

6 Renault Kangoo można znaleźć z silnikiem 1.5 DCi o przebiegu 120 000 km. Kulturalnie pracujący silnik ma niestety szereg bolączek: nieszczelności, problemy z turbosprężarką i układem zasilania.

newspress.co.uk

7 Wnętrze Kangoo oferuje 650 litrów pojemności bagażnika, a po złożeniu foteli pojemność rośnie do 2600 litrów.

newspress.co.uk

8 Volkswagen Caddy jest dość dobrą propozycją niemieckiego producenta. Mimo, iż auto będzie starsze od swoich francuskich konkurentów to zaoferuje nam dwa dobrze znane z niezawodności silniki 1.9 TDi i 2.0 SDi.

newspress.co.uk

9 Przestrzeń ładunkowa tego vana to 920 litrów lub 3020 litrów przy złożonych siedzeniach.

newspress.co.uk

10 Opel Combo jest ceniony za bezusterkowość i tanią eksploatację. Silnik 1.7 CDTi o mocy 101 KM zapewnia dość dobre osiągi jak na tę klasę oferując jednocześnie wysoką kulturę pracy.

newspress.co.uk

11 Combo jest najmniejszym autem z całej stawki. 510 litrów pojemności bagażnika to marny wynik jak na vana. Sytuacji nie poprawia 2695 litrów przy złożonych fotelach pasażerów.

newspress.co.uk

12 Mercedes Vaneo jest rzadko kupowanym autem jako samochód służący w firmie. Większość egzemplarzy na rynku wtórnym pochodzi z rąk prywatnych.

newspress.co.uk

13 Vaneo będzie najstarszym autem w tej klasie samochodów. Większość egzemplarzy pochodzi z 2002 roku.

newspress.co.uk

14 Mercedes Vaneo wyposażone w silnik 1.7 CDi nie zapewni nam rewelacyjnych osiągów, ale zapewni nam wygodną i cichą podróż. Duża przestrzeń ładunkowa (715/3000 litrów) pozwoli wybrać się z grupką znajomych w dłuższą podróż.

newspress.co.uk

15 Ford Tourneo/Connect jest autem które niełatwo kupić. Ilość egzemplarzy na rynku jest niewielka.

newspress.co.uk

16 Na portalach aukcyjnych można znaleźć samochód z 2005 roku, który wyposażony będzie w dobrze znany silnik 1.8 TDCi.

newspress.co.uk

17 Ford Tourneo/Connect posiada dość pokaźną przestrzeń ładunkową o pojemności 2800 litrów.

newspress.co.uk

18 Fiat Doblo jest włoską odpowiedzią na ekspansję francuskich i niemieckich aut na segment małych vanów.

newspress.co.uk

19 Wadami trapiącymi Doblo jest korozja i cieknące półosie. Auto nadrabia te niedostatki ogromną przestrzenią we wnętrzu.

newspress.co.uk

20 Fiat Doblo wyposażony będzie w legendarny już fiatowski silnik 1.9 JTD. Znalezione w internecie auto nie powinno mieć więcej niż cztery lata.

newspress.co.uk
Moto
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji
15 maja 2025

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]
14 maja 2025

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach
12 maja 2025

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]
12 maja 2025

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić
09 maja 2025

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego
08 maja 2025

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?
08 maja 2025

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?
06 maja 2025

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]
05 maja 2025

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?
29 kwi 2025

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

pokaż więcej
Proszę czekać...
OSZAR »