Facelifting Toyoty Hilux - zdjęcia

Kształty nowej Toyoty Hilux są teraz bardziej dynamiczne i opływowe.
Legendarny Pick-up debiutuje w nowej odsłonie. Nową Toyotę Hilux lekko przestylizowano, wzmocniono zawieszenie oraz hamulce. Podniesiono także moc i moment obrotowy silnika.

Z zewnątrz auto zmieniło się dość mocno (mówimy tu bowiem jedynie o liftingu, a nie nowej generacji). Przestylizowano zderzaki, zmieniono zarówno przednie jak i tylne światła. Samochód wygląda teraz mniej „topornie” przy zachowaniu stylistyki auta, któremu niestraszne jest żadne zadanie.

Wewnątrz auta znajdziemy wyższej jakości materiały oraz lepsze wyposażenie.

Zobacz też: Hybrydowe i elektryczne Seaty

Samochód jest standardowo wyposażony w system Toyota Touch. Jest on zintegrowany z kamerą cofania i daje możliwość zainstalowania modułu Touch&Go zawierającego nawigację satelitarną i dostęp do internetu za pomocą telefonu komórkowego.

Słabszy silnik D-4D o pojemności 2,5 l, dzięki turbosprężarce o zmiennej geometrii łopatek i nowym wtryskiwaczom rozwija moc 144 KM i 343 Nm dostępne od 2 tys. obr./min. Hilux z tym motorem pali średnio 7,3l ropy na 100 km. Ciekawostką jest, że w wersji z silnikiem 2,5 l zastosowano zawieszenie z wersji z silnikiem o pojemności 3,0 l, dzięki czemu uciąg auta wzrósł do 2,5t. Silnik D-4D o pojemności 3,0 l. osiąga moc 171 KM i moment obrotowy 360 Nm. Obok skrzyni manualnej teraz można wybrać nową, pięciostopniową przekładnię automatyczną.

Zobacz też: Honda CR-V model 2012 - zdjęcia

Wzmocniono również zawieszenie i zastosowano mocniejsze hamulce. Wykorzystano wentylowane tarcze 297 mm z przodu i bębny 295 mm z tyłu.

Ceny Hiluxa po face liftingu rozpoczynają się od 82,9 tys. zł brutto. Głównymi konkurentami auta są Nissan NP300, Mitsubishi L200, Suzuki D-Max czy Ford Ranger.

Moto
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji
15 maja 2025

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]
14 maja 2025

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach
12 maja 2025

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]
12 maja 2025

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić
09 maja 2025

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego
08 maja 2025

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?
08 maja 2025

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?
06 maja 2025

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]
05 maja 2025

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?
29 kwi 2025

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

pokaż więcej
Proszę czekać...
OSZAR »