REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

VGP podsumowuje rok. E-auta i nowe kanały sprzedaży.

Subskrybuj nas na Youtube
VGP podsumowuje rok. E-auta i nowe kanały sprzedaży.
VGP podsumowuje rok. E-auta i nowe kanały sprzedaży.
Materiały prasowe Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Sprzedaż Volkswagenów w Polsce z uwagi na pandemię była niższa. Marka wykorzystała czas spowolnienia m.in. na opracowanie nowych kanałów zbytu.

W roku 2020 sprzedaż samochodów Volkswagen Group Polska wyniosła 120 009 egzemplarzy. To wynik o 20,3 proc. niższy niż w roku 2019. Powód? Bezpośrednim była pandemia koronawirusa. Ta przełożyła się nie tylko na niższe zainteresowanie nowymi pojazdami, ale również ograniczyła możliwość dostawy pojazdów - z uwagi na czasowe wyłączenia części fabryk. Czy to powód do zmartwienia dla marki? Nie do końca, bo jednocześnie jej udział w rynku wzrósł o blisko punkt procentowy do 28 proc. Drugą najchętniej wybieraną marką w Polsce w roku 2020 została Skoda. Czeska firma sprzedała nad Wisłą w sumie 56 334 egzemplarze aut. Volkswagen zajął czwartą pozycję z wynikiem na poziomie 37 206 egzemplarzy.

REKLAMA

Sprzedaż Volkswagenów w Polsce. W strukturze wyróżnia się też Skoda i Audi!

REKLAMA

Sprzedaż Volkswagenów w Polsce to nie tylko czołowe miejsca w rankingu popularności producentów. Cała grupa VGP może się pochwalić jeszcze czterema innymi sukcesami. Skoda Octavia to najchętniej kupowany model nad Wisłą. Jej zbyt sięgnął ilości 18 667 egzemplarzy. Skoda Citigo iV była najczęściej rejestrowanym elektrykiem (516 sztuk), a Skoda Superb iV najczęściej rejestrowaną hybrydą plug-in (500 sztuk).

Na tle firm motoryzacyjnych obecnych w Polsce wyróżnia się Audi. Marka sprzedała w roku 2020 15 602 auta. To oznacza wzrost o 13,2 proc. - wzrost ten jest jedynym jaki został odnotowany w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych marek w Polsce.

Sprzedaż nowych samochodów: nowa rzeczywistość, nowe wyzwania

REKLAMA

Sprzedaż Volkswagenów w Polsce spadła, a pandemia skutecznie ograniczyła marce możliwość działania. Volkswagen Group Polska wykorzystało jednak czas spowolnienie na wprowadzenie na rynek kolejnych pojazdów elektrycznych oraz... zbudowanie nowych kanałów zbytu. Jeżeli chodzi o e-pojazdy, niemiecki koncern oferuje je dziś w niemalże każdym segmencie rynku. W efekcie co czwarty elektryk rejestrowany nad Wisłą ma logo Skody, Volkswagena, Audi lub Porsche. Zaskakujące jest duże zainteresowanie np. drogimi autami o napędzie elektrycznym - chętnie kupowane było i Audi e-Tron, i Porsche Taycan.

Sprzedaż Volkswagenów w Polsce zaczyna przenosić się do... sieci. Już w kwietniu 2020 roku niemiecka firma uruchomiła wirtualny salon e-Home. Za jego pośrednictwem obsługiwanych jest 500 klientów miesięcznie. Przez internet można również leasingować Volkswagena (decyzję leasingową otrzymuje się w maksymalnie 2 dni), a formalności ograniczyć za sprawą usługi sprzedaży pojazdów w modelu door-to-door.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA

OSZAR »