REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną kolejnym punktem na mapie

Subskrybuj nas na Youtube
Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną kolejnym punktem na mapie
Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną kolejnym punktem na mapie
Alfa Romeo
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną zostanie włączony do sieci pomiarowej GITD. W Świnoujściu na odcinku drogi DK93 rusza budowa OPP.

OPP w tunelu w Świnoujściu zrealizuje firma Sprint

REKLAMA

Umowę z wykonawcą na realizację przedsięwzięcia miasto podpisało 24 marca. Sprint zaprojektuje, dostarczy i zainstaluje system stacjonarnego urządzenia rejestrującego średnią prędkość w tunelu pod Świną, na określonym odcinku DK93. Poza tym dostarczy oprogramowanie do jego obsługi oraz zajmie się serwisowaniem systemu.

REKLAMA

Świnoujście położone jest aż na 44 wyspach, dwie największe zamieszkane to Uznam i Wolin. To jedyne takie miasto w Polsce. Jego specyfika powoduje, że jedyną formą komunikacji między wyspami oraz resztą kraju są przeprawy promowe. Z pewnością nie trzeba tłumaczyć, że to znaczna uciążliwość zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Rozwiązaniem będzie oddanie do użytku tunelu pod Świną, który usprawni transport. Taki rodzaj drogi wymaga jednak wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jaki chcemy zapewnić mieszkańcom i gościom odwiedzającym miasto. Instalacja OPP w tym miejscu będzie miała na to kluczowy wpływ – mówi wiceprezydent Świnoujścia, Barbara Michalska.

Jak będzie działać odcinkowy pomiar prędkości w tunelu pod Świną?

REKLAMA

Budowa Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu pod Świną będzie realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Urządzenia będą rejestrować wykroczenia związane z nadmierną prędkością, z uwzględnieniem progów przewidzianych dla różnych rodzajów pojazdów. Przykładowo, dla samochodów osobowych ograniczenie prędkości będzie wynosić 50 km/h w godz. 10:00 – 19:59, 60 km/h w godzinach 20:00 – 09:59, a dla pojazdów ciężarowych 40 km/h przez całą dobę. Urządzenia będą pracować 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Cieszymy się, że już po raz kolejny będziemy instalować system Odcinkowego Pomiaru Prędkości, który będzie działał w tunelu. Pierwsze tego typu rozwiązanie oddaliśmy do użytku w tunelu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy, a następne w tunelu na Zakopiance. Tym razem mamy okazję przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w tunelu pod Świną, co wpłynie bezpośrednio na sprawność transportu w Świnoujściu. Kolejki do przeprawy promowej odchodzą już do historii i miło nam, że możemy stać się częścią nowego etapu w historii miasta – mówi wiceprezes firmy Sprint, Waldemar Matukiewicz.

OPP w tunelu po Świną będzie kosztować prawie 1,3 mln zł

Odcinkowy Pomiar Prędkości w tunelu pod Świną nie tylko będzie rejestrował przypadki naruszenia prędkości. Zgodnie z umową, system będzie także gromadził dane statystyczne, jak m.in. liczbę wszystkich przejeżdżających pojazdów, liczbę pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość, liczbę wykonanych zdjęć, czy czas pracy urządzenia. Dane o wykroczeniach będą automatycznie szyfrowane i przesyłane do Centralnego Systemu Przetwarzania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zgodnie z umową system powinien zostać uruchomiony do 26 tygodni od podpisania umowy. Wartość projektu wyniesie 1 294 344,00 zł.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

Samochód w firmie. Teraz Ford Transit we flocie Truck Care: 20 modeli z zabudową izotermiczną na wynajem krótkoterminowy

Truck Care firma oferująca kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych zdecydowała się na powiększenie swojej floty wynajmu krótkoterminowego o kolejne Fordy. Tym razem wybór padł na 20 Transitów z zabudową izotermiczną. Zamówione samochody trafią do oferty najmu krótkoterminowego.

REKLAMA

OSZAR »