REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porsche Mobil 1 Supercup: Spa-Francorchamps

Subskrybuj nas na Youtube
Porsche 919 Hybrid WEC
Porsche 919 Hybrid WEC
Porsche

REKLAMA

REKLAMA

Tor Spa w Belgii był areną walki kierowców startujących w Pucharze Porsche mobil 1 Supercup. Kto okazał się najszybszy? Co działo się interesującego na torze? O tym wszystkim dowiecie się z poniższego materiału.

Porsche Mobil 1 Supercup

REKLAMA

W miniony weekend, przy okazji Grand Prix Formuły 1 na torze Spa- Francorchamps w Belgii odbyły się dwa kolejne wyścigi pucharu Porsche Mobil 1 Supercup. Rywalizację w sobotni wieczór wygrał 23-letni Junior Porsche, Sven Müller (Niemcy/zespół Lechner Racing Middle East), który pokonał 32 rywali za kierownicą 460-konnego Porsche GT3 Cup i odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. W niedzielnym wyścigu najlepszy okazał się 25-letni Philipp Eng (zespół Market Leader Team by Project 1) z Austrii, aktualny lider klasyfikacji kierowców z przewagą 20 punktów nad drugim Müllerem.

REKLAMA

W sobotnim wyścigu na liczącym 6,973 km długości torze pole position zdobył 29-letni Michael Ammermüller (Niemcy/Lechner Racing Middle East). Pierwsze pole nie przyniosło mu jednak szczęścia - po trzecim okrążeniu jego Porsche straciło tempo i bez ostrzeżenia uderzyło w barierę z opon. "Musimy sprawdzić, co się stało. Na szczęście ze mną wszystko w porządku" - tłumaczył Ammermüller. Wypadek wykorzystał Eng, który awansował na pierwsze miejsce. Po tym, jak z toru zjechał samochód bezpieczeństwa, zaczęła się zażarta walka o zwycięstwo. Enga dogonił startujący z czwartej pozycji Müller. Na siódmym okrążeniu wykorzystał błąd przeciwnika - Eng za późno zahamował - i objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Jako trzeci dojechał austriacki kierowca Christopher Zöchling (Fach Auto Tech).

REKLAMA

„Puchar jest niesamowicie konkurencyjny. Po sześciu wyścigach mieliśmy pięciu różnych zwycięzców. Cieszę się, że jestem tym, który ma na koncie drugą wygraną w tym sezonie” - mówił zadowolony Müller po sobotnim wyścigu. „Jasne, wolałbym wygrać, ale tu liczą się punkty. W niedzielę ruszę z pole position i nie dam się wyprzedzić” - odpowiadał zdeterminowany Eng.

I miał dobre wyczucie. Przez dużą część wyścigu fani w Spa byli świadkami emocjonującej walki o czołową pozycję. Tuż po starcie Müller przypuścił atak na Enga. Ich rywalizację na jedno okrążenie przerwał samochód bezpieczeństwa, który wyjechał na tor tuż po starcie z uwagi na problemy techniczne Sébastiena Loeba. Później Müller w dalszym ciągu próbował wyprzedzić rywala, jednak mu się nie udało - w niedzielnym wyścigu zajął drugie miejsce. „Próbowałem absolutnie wszystkiego, żeby wyprzedzić Philippa, ale nie dałem rady. Cieszę się jednak z drugiego miejsca, wracam do domu zadowolony i spokojny” - powiedział Müller.

Eng, który po zwycięstwie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji kierowców, tak podsumował miniony weekend: „W siedmiu wyścigach 5 razy stawałem na podium. W sobotę zająłem drugie miejsce, niedziela przyniosła pole position i zwycięstwo - jestem szczęśliwy!”.

Trzecie miejsce zajął Christian Engelhart (Niemcy/MRS GT-Racing), aktualny wicelider pucharu. „Do zdobycia wciąż jest jeszcze 80 punktów, zostały cztery wyścigi. Liczy się końcowy wynik” - powiedział kierowca.

W weekendowych zmaganiach gościnnie wzięło udział dwóch słynnych kierowców: dziewięciokrotny mistrz świata WRC Sébastien Loeb (Francja/Sébastien Loeb Racing) w sobotę startował z 20. pozycji i ostatecznie, po przeprowadzeniu kilku spektakularnych manewrów wyprzedzania, zajął 13. miejsce. W niedzielę nie miał szczęścia. Amerykański aktor i kierowca wyścigowy Patrick Dempsey w sobotnim wyścigu ruszył jako 30., przez chwilę był 26., a ostatecznie na mecie zameldował się jako 29. W niedzielę stopniowo poprawiał swoje czasy i do mety dojechał jako 23. „Wyścigi dostarczyły mi mnóstwo frajdy, stoczyłem kilka świetnych pojedynków. Jednocześnie wiele się tu nauczyłem, jeśli chodzi o jazdę po zatłoczonym torze. Na pewno przyda mi się to w przyszłości” - powiedział Dempsey, który brał już udział w ubiegłorocznym wyścigu Porsche Mobil 1 Supercup na torze Hockenheimring.

Kolejna runda pucharu odbędzie się na torze Monza we Włoszech od 4 do 6 września, a finałowa - w ostatni weekend października w Austin (USA). Łącznie, do końca sezonu Porsche Mobil 1 Supercup pozostały 4 wyścigi.

Wyniki
6. wyścig na torze Spa
1. Sven Müller (Niemcy/Team Lechner Racing Middle East)
2. Philipp Eng (Austria/Market Leader Team by Project 1)
3. Christopher Zöchling (Austria/Fach Auto Tech)
4. Côme Ledogar (Francja/Martinet by Almeras)
5. Christian Engelhart (Niemcy/MRS GT-Racing)

7. wyścig na torze Spa
1. Philipp Eng (Austria/Market Leader Team by Project 1)
2. Sven Müller (Niemcy/Team Lechner Racing Middle East)
3. Christian Engelhart (Niemcy/MRS GT-Racing)
4. Christopher Zöchling (Austria/Fach Auto Tech)
5. Jeffrey Schmidt (Szwajcaria/The Heart of Racing by Lechner)

Klasyfikacja punktowa po 7 z 11 wyścigów
Kierowcy
1. Philipp Eng (Austria/Market Leader Team by Project 1), 118 punktów
2. Christian Engelhart (Niemcy/MRS GT-Racing), 98 punktów
3. Alex Riberas (Hiszpania/The Heart of Racing by Lechner), 83 punkty

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

OSZAR »