REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe wersja Audi TT - S line competition

Subskrybuj nas na Youtube
Audi TT S line competition
Audi TT S line competition
Audi

REKLAMA

REKLAMA

Nowy model Audi - TT S line competition – to ukoronowanie sportowego charakteru Audi TT Coupé i TT Roadster. Model edycji specjalnej charakteryzuje się wieloma niepowtarzalnymi detalami – od ruchomego spojlera tylnego, aż do Audi virtual cockpit ze sportowym ekranem. Audi TT S line competition dostępne będzie z końcem roku 2016.

REKLAMA

REKLAMA

Audi TT od dawna fascynuje sportową stylistyką i dynamicznymi właściwościami jezdnymi. Teraz, wszystkie te cechy jego charakteru są wyraźnie podkreślone w specjalnej edycji - S line competition. Osłona chłodnicy singleframe, „blade” z przodu pojazdu, obudowy lusterek zewnętrznych oraz dyfuzor mają kolor błyszczącej czerni – to wzmacnia efektowny, mocny wygląd samochodu. Sportowy charakter ma też błyszczący czernią regulowany, tylny spojler. Osłony końcówek rur układu wydechowego są w kolorze czarnego chromu. 

Sportowe zawieszenie o sztywnym zestrojeniu amortyzatorów sprawia, że TT S line competition jest zawieszone dziesięć milimetrów niżej niż wersja bazowa modelu TT. Seryjnie montowany system wyboru dynamiki jazdy Audi drive podnosi dynamikę jazdy, jeśli tylko kierowca o tym zdecyduje. Prowadzący pojazd może zmieniać charakterystykę jazdy w trybach auto, comfort, dynamic, efficiency oraz indywidual. 

Zobacz też: Nowe Audi TT RS Coupé i Audi TT RS Roadster 2016

REKLAMA

Model specjalny wyposażony jest w 19-calowe, pięcioramienne, błyszczące czernią felgi, na które założono opony w rozmiarze 245/35. Za kołami wyraźnie widać pomalowane na czerwono zaciski hamulcowe. Samochód może być polakierowany na jeden z następujacych kolorów: biały Gletscher, szary Nano, czerwony Tango lub nowy dla serii TT, błękitny Ara. Składany dach modelu TT Roadster S line competition jest czarny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sportowe fotele S, z wytłaczanym na oparciach wzorem, są symbolem dynamicznego charakteru TT S line competition. Ich zwieńczone mocnymi konturami boki – na życzenie ustawiane – dają kierowcy i pasażerowi optymalne podparcie boczne. Elektrycznie regulowane podparcie odcinka lędźwiowego, należy do wyposażenia standardowego. Na spłaszczonej u dołu, trójramiennej, sportowej kierownicy S line, znajdziemy wielofunkcyjne przyciski łatwej i szybkiej obsługi nawigacji, mediów, telefonu i systemu dialogu słownego. Podobnie jak we wszystkich Audi TT, Audi virtual cockpit jest elementem wyposażenia seryjnego. Przy pomocy umieszczonego na kierownicy przycisku widoku „View” kierowca może przełączać pomiędzy trzema widokami ekranu kokpitu. Oprócz widoku klasycznego i widoku progresywnego, model specjalny oferuje ekran sportowy, w którym dominuje centralny obrotomierz z zintegrowanym wyświetlaczem prędkości. 

Jeśli chodzi o kolory wnętrza i materiały w nim użyte, Audi stawia na wyważoną mieszankę sportu i elegancji. Fotele i podłokietniki w drzwiach pokryte są kombinacją skóry i Alcantary. Opcjonalne można wybrać skórę Feinnappa – w obydwu przypadkach w czerni. Szare szwy kontrastowe ozdabiają fotele, skórzaną kierownicę, drzwi oraz gałkę dźwigni zmiany biegów. Aplikacje dekoracyjne zrobiono z matowego, szczotkowanego aluminium. Wyloty powietrza, obręcz wokół konsoli środkowej i siedziska foteli utrzymane są w kolorze szarego chromu. Podobnie jak w modelu TTS, na powierzchni miękkiej, pokrytej piankowym tworzywem deski rozdzielczej, znajdziemy wytłoczoną strukturę w romboidalnym wzorze plastra miodu. Taka kombinacja daje wrażenie zaawansowanej techniki i sportu. Zagłębienia w kształcie rombów o głębokości dwóch dziesiątych milimetra, powstają w kilku etapach, w wyniku odpowiedniej obróbki laserem. Każde oczko jest precyzyjnie skierowane w stronę stylizowanych brzegów deski rozdzielczej. W ten sposób powstaje przejrzysty i linearny wzór. Dywaniki z czarną lamówką pochodzą z pakietu TTS.   

Zobacz też: Nowy crossover - Audi Q2

Audi oferuje model specjalny TT S line competition w połączeniu z silnikiem 2.0 TFSI o mocy 230 KM. Ten przednionapędowy samochód dostępny jest z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów lub z automatyczną skrzynią biegów S tronic. Zamówić można również wersję z napędem na cztery koła quattro i z automatyczną skrzynią S tronic

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

OSZAR »