REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszył kolejny sezon szkoleń Porsche Experience

Subskrybuj nas na Youtube
Porsche Experience / fot. Porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Experience to szkolenia, które mają za zadanie poprawić umiejętności i technikę jazdy kierowców oraz pozwolić na zapoznanie się z możliwościami aut Porsche. Właśnie ruszył kolejny sezon tego cyklu, a szkolenia odbywają się na torze Silesia Ring.
Porsche Experience / fot. Porsche

Porsche Experience

Porsche

porsche

REKLAMA

29 sierpnia w Kamieniu Śląskim ruszył kolejny sezon programu szkoleń z zakresu bezpiecznej i sportowej jazdy Porsche Experience. Dla uczestników to przede wszystkim możliwość doskonalenia własnych umiejętności oraz okazja do przetestowania gamy modeli Porsche w warunkach, do których zostały stworzone – czyli na torze wyścigowym. To także niezapomniana przygoda, którą można przeżyć wspólnie z innymi entuzjastami motoryzacji. Poprzednie edycje imprezy cieszyły się dużą popularnością, nie tylko wśród posiadaczy samochodów Porsche. W odpowiedzi sygnały klientów tegoroczny cykl szkoleń jest w większym stopniu skoncentrowany na programie z serii Performance, przeznaczonym dla najbardziej wymagających kierowców.

REKLAMA

W tym roku już po raz kolejny jeden z najlepszych obiektów wyścigowych w Polsce – tor Silesia Ring w Kamieniu Śląskim – zamienił się w centrum kompetencji Porsche Experience Center Silesia Ring i dołącza do listy znanych na całym świecie ośrodków Porsche Experience Center takich jak: Silverstone, Los Angeles, Szanghaj, Le Mans czy Lipsk. Oznacza to, że miłośnicy najwyższej klasy sportowych emocji za kierownicą nie muszą wyjeżdżać za granicę: mogą na miejscu, w kraju, skorzystać z profesjonalnego wsparcia znakomitych instruktorów oraz warunków, jakie zapewnia certyfikowany przez Porsche obiekt wyścigowy.

Tor Silesia Ring ma aż 7 różnych konfiguracji. Jego główna nitka liczy 3,6 km długości, 15 zakrętów oraz od 12 do 15 metrów szerokości, a najdłuższa prosta mierzy 730 m. Dodatkowym atutem toru jest dogodna lokalizacja, zaledwie 8 km od autostrady A4, maksymalnie 4,5 godziny jazdy od 5 europejskich stolic. Na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami, a także zapoznać się z gamą ekskluzywnych akcesoriów Porsche Driver’s Selection.

Porsche Experience / fot. Porsche

Porsche Experience

Porsche

porsche

W tym roku uczestnicy Porsche Experience mają do dyspozycji ponad 30 sportowych aut Porsche, począwszy od centralnosilnikowych modeli 718 przez liczne odmiany kultowej „911”, włącznie z 580-konnym 911 Turbo S, aż po sportową limuzynę Panamera lub Panamera Sport Turismo oraz SUV-y Macan i Cayenne. Nie zabrakło wśród nich coraz popularniejszych samochodów Porsche z hybrydowym napędem plug-in, łączącym sportowe osiągi z możliwością jazdy lokalnie bezemisyjnej.

Najnowsza edycja Porsche Experience potrwa od 29 sierpnia do 20 września 2018 r. Aby zagwarantować najwyższą jakość szkoleń i możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału poszczególnych aut, jazdy odbywają się pod okiem certyfikowanych instruktorów Porsche, łączących najwyższe kompetencje w zakresie sportowej jazdy ze spersonalizowanym podejściem i doświadczeniem w skutecznym przekazywaniu wiedzy. Większość instruktorów ma na swoim koncie liczne sukcesy w motorsporcie – jest wśród nich wicemistrz świata juniorów WRC Michał Kościuszko, wicemistrz Polski Jan Niesiołowski, wicemistrz Polski i Niemiec Jakub Litwin, kierowca wyścigowy i rajdowy Maciej Bocheński oraz szef zespołu instruktorów – Janusz Dudek, licencjonowany trener Porsche z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Porsche Experience / fot. Porsche

Porsche Experience

Porsche

porsche

REKLAMA

Tegoroczna oferta Porsche Experience w Polsce obejmuje trzy programy szkoleń o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Ich zakres sięga od doskonalenia techniki jazdy i zyskania dodatkowej pewności za kierownicą aż po wyczynowe przejazdy z elementami rywalizacji. Pierwszy program – jednodniowy „Porsche World Roadshow” – stworzono z myślą o kierowcach, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Porsche i poznać możliwości sportowych samochodów ze Stuttgartu-Zuffenhausen w ich naturalnym otoczeniu. Program obejmuje jazdy całą gamą modelową, w tym testy modeli SUV na specjalnie przygotowanym torze off-roadowym, próby systemu launch control oraz slalom z pomiarem czasu. Zwieńczeniem programu jest przejażdżka po torze w roli pilota kierowcy wyścigowego, prezentująca maksimum osiągów jednej z najostrzejszych wcieleń „911”. Cena takiego szkolenia wynosi 1230 euro za osobę.

Drugi program – Porsche Track Experience Precision – to propozycja dla osób, które dysponują już pewnym doświadczeniem z samochodami Porsche, chcą jednak pogłębić je w bezpiecznych warunkach toru wyścigowego. Podczas jednodniowego szkolenia uczestnicy mogą udoskonalić swoje umiejętności w czasie dynamicznych przejazdów (m.in. symulacja nagłego hamowania i jazda kontrolowanym poślizgiem w warunkach zmniejszonej przyczepności czy agresywna zmiana pasa przy wysokiej prędkości). Udział w szkoleniu kosztuje 1845 euro za osobę.

W tym sezonie formuła Porsche Experience w Polsce szczególny nacisk kładzie na zaawansowany program Porsche Track Experience Performance. Opracowano go z myślą o najbardziej wymagających entuzjastach motorsportu, których umiejętności są co najmniej na poziomie średniozaawansowanym. Podczas dwudniowych zajęć na torze instruktorzy Porsche pomogą im zdobyć dodatkowe doświadczenie, m.in. za kierownicą Porsche 911 GT3 oraz 911 GT3 RS. Uczestnicy będą mogli zgłębić tajniki wykorzystywania obciążenia podczas pokonywania zakrętów i porównać się z innymi kierowcami w próbach czasowych. Drugi dzień szkolenia przeznaczono na zajęcia jazdy torowej w różnych konfiguracjach. Udział w takim szkoleniu kosztuje 3075 euro za osobę.

Porsche Experience / fot. Porsche

Porsche Experience

Porsche

porsche

Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Porsche Experience / fot. Porsche
porsche
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA

OSZAR »